Fujitsu uvádí tablet Stylistic Q550

0

Společnost Fujitsu představila nový tablet s názvem Stylistic Q550. Jedná se o kategorii Slate PC s dotykovým displejem, integrovanou softwarovou klávesnicí a hmotností 760 gramů.

Operační systém Microsoft Windows 7 Professional řadí nový Stylistic Q550 do kategorie tzv. business-class tabletů.

Výkon tabletu Stylistic Q550 je zajišťován procesorem Intel Atom Z670, který byl vytvořen speciálně pro tablety s důrazem na delší životnost baterie a vyšší výkon. Nový tablet má 10,1 palcový širokoúhlý displej s LED podsvícením a s vícedotykovým ovládáním až čtyřmi prsty nebo prostřednictvím digitálního pera.

Fujitsu Stylistic Q550

Nový Stylistic je již v současné době dostupný u vybraných prodejců Fujitsu po celé České a Slovenské republice.

Vlastnosti tabletu Fujitsu STYLISTIC Q550:

 • Jasný 10,1 palcový širokoúhlý XGA displej s antireflexní IPS technologií a s LED podsvícením
 • Více než 8 hodinová provozní doba je zajištěna čtyřčlánkovou baterií
 • Rozšířené bezpečnostní funkce včetně biometrického snímače otisků prstů pro přihlášení do online účtů, integrovaná čtečka čipových karet SmartCard, šifrování celého disku a ochrana dat prostřednictvím Trusted Platform Module (TPM)
 • Stylistic Q550 splňuje devět standardů MIL-STD-810G, měřící odolnost vůči rozličným životním podmínkám a situacím, jako jsou například spadnutí tabletu na zem, odolnost vůči prachu a vysokým teplotám
 • Co se týče možnosti připojení, nechybí připojení přes Wi-Fi a Bluetooth, další možností je volba modelu podporující 3G nebo GPS
 • Dvě vestavěné kamery – čelní 0,3 Mpx kamera a zadní 1,3 Mpx kamera – doplněné dvěma interními mikrofony
 • Integrovaný HDMI port je vhodný pro připojení k externímu monitoru, velkoplošnému televizoru nebo k projektoru a umožňuje tak sdílet data a obrázky s velkým množstvím lidí
 • USB port pro sdílení informací nebo pro připojení tiskárny, externího pevného disku nebo externí optické mechaniky
 • Hmotnost 760 gramů.

Zdroj: TZ Fujitsu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Apple je předražená značka ! Ale počkat teď vyrobil Samsung notebook který se dá vážně s Airem srovnat a hele cena je stejná. Jestli se vyrovná Airu výkonem uvidíme, 7h baterie ? na Windows ? pochybuji to neumí ani Air (který s OSX opravdu 7h jede při zatížení !). Ve výsledku tady máme podařený notebook od Samsungu, ale za tu cenu se dá pořídit lepší stroj.

  PS: než budete nadávat na ceny Applu uvědomte si co za cenu dostáváte a že většina notebooku pod 20k nesahá MacBookům ani po kotníky.