Fujitsu vydává dva hodně atraktivní IPS (P27T-7 a X23T-1) a polohovatelné TN

0

Určitě si ještě pamatujete na recenzi Fujitsu P27T-6 IPS. Tento monitor nabízel podobně jako Dell U2711 na 27 palcích rozlišení 2560 × 1440 px, pokrýval většinu gamutu AdobeRGB a měl polohovatelný stojan. Navíc tvořil dobrou alternativu svým pro Fujitsu typickým bílým provedením a velmi nízko (relativně samozřejmě) položenou cenou.

Teď Fujitsu vydává podle označení nástupce – P27T-7 LED. Matrice IPS zůstává, ale v datasheetu se už nikde nemluví o pokrytí AdobeRGB. Nejspíše tedy půjde o stejnou evoluci jako v případě Dellu (U2711 → U2713HM) a s podsvícením LED namísto CCFL přijde také omezení gamutu na standardní (sRGB). To samozřejmě může vadit jen specifické skupině uživatelů. Doufejme, že přijde také stejná změna antireflexní vrstvy z matné na tu pěkně čistou polomatnou a Fujitsu naopak zachová šikovný senzor pro automatické nastavení jasu i kvalitní a plně polohovatelný stojan. Dle specifikací a fotografií by oboje mělo platit.


  

    

       

P27T-7 je vybaven vstupy DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, DualLink DVI a D-Sub (se kterým nenastavíte nativní rozlišení WQHD), USB hub se čtyřmi porty byl povýšen na verzi rozhraní 3.0. Integrované reproduktory byly u P27T-6 překvapivě slušné, i tentokrát jsou dva dvouwattové stereo repráčky přítomny. V OSD by mělo být možné nastavit opět i český jazyk, jen barvy budete moci nastavit už jen ve třech osách (R, G, B namísto R, G, B, C, M, Y). Na rozdíl od P27T-6 tedy P27T-7 evidentně nemá ambice cílit na grafiky tvořící tiskoviny.

 

Zdánlivě méně zajímavý je X23T-1 MHL. Ten se sice zařadí do záplavy 23″ IPS LED s 1920 × 1080 px, ale nabízí i výškové polohování (7 cm) a má zajímavý podstavec se čtyřmi porty USB 2.0 a dvěma 3W reproduktory. Jeden ze dvou vstupů HDMI podporuje MHL (majitelé lepší mobilů s Androidem možná využijí), dále je tu už jen D-Sub. 


 

    

Nakonec jsou tu dvě nová TNka – B24T-7 a B22T-7 LED proGreen – u nichž mě moc mrzí použitá matrice. Tenký rámeček a polohovatelný stojan (i s tou červenou barvou) vypadají totiž moc dobře a Fujitsu nezapomněla ani na čtyřportový hub USB 2.0 či vstupy DVI a HDMI. Pro kancelářskou práci, kde nejde o barvy, to tedy může být dobrá volba.

 

   

Nové monitory by se do české distribuce měly dostat během února. 

Zdroj: TZ Fujitsu

Fujitsu vydává dva hodně atraktivní IPS (P27T-7 a X23T-1) a polohovatelné TN

Ohodnoťte tento článek!