Fullcover bloky XSPC Razor 7970 pro vodní chlazení Radeonu HD 7970 a 7950

0

Máte vodní chlazení a plánujete pořízení grafické karty Radeon HD 7950 nebo HD 7970? Pak vás určitě zaujme nový fullcover vodní blok Razor 7970 od známého výrobce XSPC. Jedná se o jeden z první fullcoverů, který je kompatibilní právě s těmito novými grafickými kartami. Alternativou by mohl být blok od EK Water Blocks (viz. PowerColor LCS HD 7970 s vodním blokem od EK Water Blocks).

Blok má rozměry 220 x 142 x 9 mm a jeho základna je téměř celá vyroben z mědi (část nad VRM je z hliníku, ale nedostává se do styku s vodou). Vrchní krycí plech je z nerezové oceli. Je velká škoda, že výrobce nenechal základnu bloku poniklovat. V ceně bloku by se to projevilo minimálně a poniklování by uživatelé určitě ocenili. Pro lepší chlazení jádra jsou v základně bloku vyfrézovány mikrokanálky. Ty přispívají k lepšímu předávání tepla z bloku do chladicí kapaliny. Jak jsem se již zmínil, jedná se o fullcover blok – chladí se tedy nejenom jádro, ale i paměti a napájení karty.

Závity na fitinky mají standardní rozměr G 1/4“ a v balení nalezneme dva kusy těchto fitinek. Blok je možné použít i při zapojení více karet v režimu Crossfire. Kompatibilita je zaručena pouze u karet, které používají referenční PCB. Výrobce stanovil cenu bloku na £82,67 (cca 2500 Kč), prodávat by se měl již od příštího týdne. Jestli (a kdy) se dostane do ČR není jisté.

Zdroj: Techpowerup! a XSPC

Fullcover bloky XSPC Razor 7970 pro vodní chlazení Radeonu HD 7970 a 7950

Ohodnoťte tento článek!