FullHD v tabletu? Huawei má první 10″ čtyřjádrový tablet na světě (MWC)

0

Zdá se, že veletrh MWC 2012 skýtá optimální prostředí pro lámání rekordů. Jedním z takových výrobků je třeba novinka od společnosti Huawei, a to konkrétně 10″ tablet, který se pochlubí čtyřmi jádry. Tablet nese název MediaPad 10 FHD a jde údajně o prakticky bezkonkurenční počin pro multimediální zábavu. A teď to nejlepší: model přináší FullHD rozlišení. Tedy 1920 × 1200 pixelů.

Tablet disponuje displejem s IPS matricí a již zmíněným čtyřjádrem Huawei K3 s taktem 1,5 GHz. Díky integrovanému grafickému procesoru je možné na tabletu hrát hry, sledovat filmy ve vysokém rozlišení a všeobecně jej využívat pro multimediální obsah téměř jakéhokoli charakteru.

 

Dočkáme se zde podpory přenosové rychlosti až 84 Mb/s díky HSPA+, včetně podpory LTE. Z hlediska audia byla využita technologie Dolby Surround. Nezapomnělo se ani na 8Mpx fotoaparát s autofocusem nebo čelní webkameru o rozlišení 1,3 Mpx.

Huawei MediaPad 10 FHDHuawei MediaPad 10 FHD

Z pohledu konstrukce a designu se jedná o jeden kus hliníkové slitiny, která disponuje lesklým a světlým vzhledem. Tablet je tenký jen 8,8 mm a váží 598 gramů. Kromě již zmíněných technických detailů se uvnitř modelu ukrývá 2 GB operační paměti RAM a operační systém Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich.

Tablet Huawei MediaPad 10 FHD bude k dispozici na světovém trhu ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: TZ Huawei

Ohodnoťte tento článek!