Funkčnost Windows 8 Developer Preview prodloužena o necelý rok

0

Snad každá ukázka placeného softwaru, kterou Microsoft vydal ke stažení zadarmo, byla zatížena limitovanou platností. Jakmile vypršela záruční lhůta, software přestal pracovat. Po omezenou dobu jste tak mohli používat běžně placený produkt i bez směny za peníze, ovšem s tím, že jde o testovací verzi, kterou by nikdo neměl používat třeba i několik let poté. Jednak obsahuje nedodělané prvky, obvykle i pár chyb a výrobce z rozdaného softwaru samozřejmě nic nemá. Omezená doba funkčnosti tudíž nabízí docela výhodné východisko.

Tip: Windows 8 Consumer Preview vyjdou 29. února, desktop pro ARM oficiálně bude!

Zadarmo po určitou dobu – to platí také pro operační systémy. Windows 7 beta nebo Windows 7 RC jsme mohli několik měsíců zadarmo zkoušet. U osmiček se na zavedené praxi nic nezměnilo a Microsoft v září minulého vydal roku Developer Preview. Nyní se chystáme na vypuštění Consumer Preview, takže by bylo logické počítat s brzkým ukončením životnosti dříve vydaného Developer Preview. Jeho platnost měla skončit s 11. březnem 2012 (serverová varianta měla předurčený 8. duben), avšak toto datum již neplatí.

Pro obě ukázkové verze Windows 8 pro vývojáře byla vydána aktualizace, která životnost systémů prodlužuje skoro o rok! Nehotové desktopové i serverové osmičky tak vydrží až do 15. ledna 2013. Po tomto datu se bude systém každou hodinu restartovat, čímž vám efektivně znemožní s ním pracovat. Ne, že bychom Developer Preview potřebovali, když mají poslední den v únoru vyjít ke stažení Windows 8 Consumer Preview. Nicméně, pokud jste si DP nainstalovali, stačí mít zapnutý Microsoft Update a aktualizace se sama stáhne.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Konečne im to došlo, že podporu treba aspoň na 8-10 rokov.

    Ono, asi to vedeli už skôr, ale teraz sa konečne zmierili s faktami a zosúladili s požiadavkami trhu :-).

    Meniť každých 5 rokov OS je totiž blbosť.

  2. Mno, kvůli tomu, že teď měla končit podpora Visty jsem zcela přešel na Linux, neboť jsem nehodlal cpát další peníze za OS do chřtánu M$. Ovšem teď je pozdě nahánět zbloudilou ovci zpátky do stáda.