G.Skill a Corsair představili na IDF paměti DDR4 s taktem přes 4000 MHz

0

Bylo to jen otázkou času, kdy se někomu z výrobců podaří vytvořit paměťové čipy a čipsety, které zvládnout frekvence přesahující 4000 MHz. Patrně se to již podařilo, protože rovnou dva výrobci představují paměti s taktem přesahujícím tuto hranici. Konečně standard DDR4 ukazuje svůj skutečný potenciál, ale je více než nad slunce jasné, že za tyto extrémní paměti si oba výrobci nechají řádně zaplatit.

Corsair Vengeance LPX DDR4

Nejprve se podívejme na paměti od společnosti Corsair, která v současnosti nabízí nejvýše taktované moduly Dominator Platinum DDR4 s frekvencí 3466 MHz. Na IDF však Corsair ukázal model Vengeance LPX DDR4 s taktem 4000 MHz, který je chlazený pouze standardním pasivem. Nejspíš se jedná o dvoukanálový set s kapacitou 8 GB, ale konkrétní kapacitu pamětí zdroj nezmiňuje.

G.Skill Trident Z 4133 MHzG.Skill Trident Z 4266 MHz

Dalším do krámu je G.Skill, který je ještě o něco dále, protože ukázal hned dvojici setů Trident Z, z nichž jeden je taktován na 4133 MHz, zatímco druhý na 4266 MHz. O chlazení se opět starají pouze běžně používané pasivy. V případě G.Skillu se jedna o dvoukanálové sety s kapacitou 8 GB.

G.Skill Trident Z

Oba výrobci osadili paměti na základní desku s čipovou sadou Intel Z170 a o běh systému se staral procesor Core i7-6700K. Ani jeden výrobce však nezmínil, kdy se tyto paměti dostanou na trh.

Zdroj: KitGuru, TZ G.Skill

Ohodnoťte tento článek!