Společnost G.Skill, známá především operačními paměťmi, rozšířila svou nabídku SSD. Ke klasickým 2,5″ SSD Phoenix III přibyla nová vysokovýkonná řada Phoenix Blade, určená pro sběrnici PCIe.

Nový Phoenix Blade obsahuje čtyři řadiče SandForce LSI SF-2281 pracující v režimu RAID 0. Osazeny jsou MLC čipy NAND flash s celkovou kapacitou 480 GB, které výrobce ukryl pod pohledným kovovým krytem.

SSD pro připojení používá velký konektor sběrnice PCIe ×8 ve verzi 2.0. Už to napovídá, že rozhodně nepůjde o žádného šneka. Výrobce uvádí maximální rychlosti zápisu a čtení 2000 MB/s, přičemž při sekvenčním čtení by mělo jít o 1900 MB/s a při sekvenčním zápisu 1050 MB/s. V náhodném zápisu 4kB souborů dosahuje Phoenix Blade výkonu 245 000 IOPS, při náhodném čtení je to 90 000 IOPS.

Spotřeba by neměla překročit 15 W při maximálním zatížení a 8 W při nečinnosti. Střední doba mezi poruchami (MTBF) byla stanovena na jeden milion hodin, přičemž G.Skill bude na svůj nový SSD poskytovat tříletou záruku.

 

SSD by se mělo v obchodech objevit v nejbližších dnech, avšak zatím není známo za jakou cenu. Výrobce stejně tak mlčí o druhé variantě s kapacitou 960 GB, o které se poprvé zmínil na letošním Computexu.

Zdroj: TechPowerUp, G.Skill

Ohodnoťte tento článek!