G.Skill představuje 32GB DDR3L SO-DIMM série Ripjaws s frekvencí 2133 MHz efektivně

0

Prakticky všechny notebooky a mobilní zařízení s vyměnitelnými pamětmi jsou vybaveny slotem SO-DIMM, avšak nabídka samotných modulů na trhu je poměrně chudá. I když se tímto segmentem zabývá většina světových výrobců operačních pamětí, málo kdo z nich má v prodeji modely s frekvencí převyšující 1600 MHz při CL 11.  To se má nyní změnit – připravte se na 2133 MHz v podání G.Skill Ripjaws.

G.Skill představuje 32GB DDR3L SO-DIMM tikající na 2133 MHz

G.Skill představila 4×8GB kit SO-DIMM, jehož moduly zvládají při CL 11 frekvenci 2133 MHz (při zachování napájení 1,35 V dle specifikace DDR3L). Sami jistě tušíte, že paměti najdou své místo především v herních noteboocích podporujících XMP (například již námi testovaný MSI GT70).

G.Skill představuje 32GB DDR3L SO-DIMM tikající na 2133 MHz

Právě v kombinaci čtyř volných paměťových slotů a notebooku podporujícího XMP můžeme tyto nové paměti dostat snadno na jejich limity. V dané cenové hladině, kde se nachází i již zmíněný notebook MSI GT70, nacházíme zpravidla modely vybavené doplňkovou grafickou kartou. Málokterý spoléhá výhradně jen na integrované řešení. Je jasné, že pro herní notebook a paměti tohoto typu asi není správné volit levný segment, kde se šetří každá koruna, ale právě u integrovaných grafických čipů může zvýšení frekvence operační paměti pomoci výrazněji.

 

Tak jako tak příchod této novinky vítáme už jen z pohledu rozvíření historicky poněkud stojatých vod. Jakékoliv zvýšení frekvence pamětí zcela jistě zvýší celkový výpočetní výkon nejen herního stroje, ale i pracovní stanice. 

Zdroj: AnandTech

Ohodnoťte tento článek!