G-Slate: Tablet s možností pořizovat 3D záznamy

0

Nový tablet od společnosti LG, nazvaný G-Slate, se od konkurenčních produktů nejvýrazněji odlišuje přítomností stereoskopického 3D zobrazování. Přístroj umí nejenom zobrazovat třírozměrný obraz v HD rozlišení na 8,9palcovém  displeji, ale i natáčet prostřednictvím dvojice kamerek na zadní straně.

Kamerky jsou schopné pořizovat 3D videosekvence ve Full HD (1080p). Prostřednictvím HDMI je pak možné v tomto standardu shlédnout video i na 3D televizním přijímači. Ke sledování 3D na tabletu budou potřeba speciální brýle (zatím není jasné, jestli aktivní nebo pasivní).

Fotografie  dokáže tablet pořídit o velikosti až 5 Mpx, využít při tom můžete i LED blesk. Přední 2Mpx kamerka pak slouží pro videohovory.

G-slate

G-Slate funguje na operačním systému Android 3.0. Natáčení 3D 1080p videa je samozřejmě potřeba nějaký ten výkon, takže nepřekvapí označení procesorů: jde o 1 GHz Tegru 2. To vše doplňuje 32 GB interní paměť, gyroskop a akcelerometr.

Americký T-Mobile, který tento tablet bude nabízet, slibuje podporu 4G sítě. O ceně se společnost LG zatím nezmiňuje, ale tablet se má začít prodávat na jaře.

Přenosné zařízení s 3D zobrazením nevidíme u LG poprvé. Například na veletrhu CES 2011 ukazovala prototyp prvního mobilního DTV televizoru pro televizní vysílání. Také toto zařízení nabízelo stereoskopický 3D obraz, nebyla zde však nutnost mít nasazené speciální 3D brýle.

Zdroj: Engadget

G-Slate: Tablet s možností pořizovat 3D záznamy

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář