Gainward prezentuje skvěle upravený chladič Phantom na GeForce GTX 780

0

Společnost Gainward, která v minulosti zaujala svým z hlediska designu velmi povedeným chladičem Phantom, prezentuje jeho upravenou verzi pro karty s čipem GeForce GTX 780.

Chladič Phantom je tvořen rozměrným hliníkovým pasivem obehnaným lesklým černým plastovým rámem, který dává kartě velice ladný vzhled. I když na první letmý pohled vypadá řešení jako pasivní, pod hliníkovou mřížkou napojenou na pět 8mm heatpipe jsou umístněny tři ventilátory.

 

Na boku nové generace Phantomu však navíc najdeme prsty otočitelné šrouby, díky kterým je možné jednotlivé ventilátory jednoduše vysunout po vodících kolejničkách. Jejich lopatky a ložiska tak lze lehce vyčistit nebo namazat.

Na kratičké animaci je rovněž vidět, že karta bude disponovat osmifázovým regulačním modulem napětí (VRM) a hybridními, analogově digitálními mosfety typu DrMOS. Napájení je zabezpečeno prostřednictvím dvojice osmipinových konektorů.

 Krátká animace výrobce

Zdroj: techpowerup.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. no, buď jsem nepochopil plně smysl … ale spíš si říkám, že pořád musí být výhodnější TC a nabušenější server … a pokud jde o výpočty pro CAD, tak pochybuji, že by se uchytilo „cloudové řešení“ …