Máte chuť na pořádnou tahovou strategii? Galactic Civilizations II je teď zdarma

0
Galactic Civilizations II: Ultimate Edition
Galactic Civilizations II: Ultimate Edition

Až do soboty 19. května 2018 v 19:00 můžete zdarma získat tahovou 4X strategii Galactic Civilizations II v Ultimate Edici. Ta zahrnuje původní hru z roku 2006 i všechna následná rozšíření. Navzdory názvu a žánru hra nemá nic společného se slavnější „cívkou“ Sida Meiera, jde o prostřední díl série studia Stardock, které kromě her vyvíjí i software pro Windows (alternativní nabídky Start a jiný nástroje upravující vzhled a chování systému).

Galaktická civilizace se nepřekvapivě odehrává ve vesmíru. Nehraje se na národy, ale rasy (těch je 12). A místo území kolonizujete celé planety. Musíte přitom vybrat vhodnou strategii, díky které galaxii ovládnete vojenskou silou, diplomacií, technologickou převahou nebo rozšířením své kultury. Velkou silou GCII je to, že si můžete detailně vytvořit vlastní rasu i jednotky.

Galactic Civilizations II patří mezi nejlépe hodnocené hry žánru. Na Metacritic má původní hra průměrnou známku 86 %, s rozšířeními se vyšplhala až na 92 %. K dispozici je jen pro Windows. Vzhledem ke stáří již dnes spustíte na čemkoliv. Minimálními požadavky jen Pentium III 1 GHz, 1 GB RAM, 2 GB místa na disku a grafika s 64 MB paměti a podporou DX 9.0c. Věk se ale samozřejmě podepsal i na grafice.

Máte chuť na pořádnou tahovou strategii? Galactic Civilizations II je teď zdarma
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 12 hlasů