Galaxy: dvoučipová GeForce GTX 460 s bílým PCB

0

Nvidia svou vlajkovou loď, dvoučipovou GeForce GTX 590 se dvěma jádry GF110 na jednom PCB, konkurenci pro Radeon HD 6990, uvede až 22. března / marce. Abychom se tu do té doby nenudili, Galaxy uvádí kartu se dvěma čipy GF104.


Stejně jako Galaxy GeForce GTX 460 Hall of Fame, i nová dvoujádrová GTX 460 má nevídané bílé PCB. Na něm najdete dva čipy GF104 po 336 CUDA jádrech, každé má na 256bitové sběrnici připojen 1 GB pamětí GDDR5. Frekvence prozrazeny nebyly, je ale více než možné, že karta překoná GeForce GTX 580 a stane se tak vlastně s výkyvy nejrychlejší kartou Nvidie.

Karta má osm fází napájení pro jádra a dvě fáze pro paměti, energie proudí z dvou osmipinů PCI Express, jak se zdá, standardy PCI SIG (karta do slotu PCI Express smí mít maximálně šestipin a osmipin) dnes už nikoho příliš netrápí. Na PCB naleznete tantalové kondenzátory. Z výstupů jsou zde čtyři porty DVI a mini-DisplayPort.

Monstrózní karta nese třívětrákový chladič, ale Galaxy bohužel nezveřejnila její datum uvedení na trh. Proto ji můžeme prohlásit za takřka bezpředmětnou, neboť pro zájemce extrémního výkonu tu je Radeon HD 6990 nebo brzy GeForce GTX 590. Galaxy prý chystá i další duální kartu, tentokráte dvojitou GTX 560 Ti, tedy dvě jádra GF114.

Zdroj: Expreview

Ohodnoťte tento článek!