Galaxy Player: „iPod Touch“ od Samsungu

0

Tak jako je nový iPod Touch v podstatě iPhonem osekaným o telefonní funkce, mohl by být Galaxy Player Samsungu přehrávačem založeným na smartphonu Galaxy S. Jihokorejci se s ním pochlubí už příští týden na veletrhu CES 2011 v Las Vegas.

Na pozadí běží 1GHz procesor Hummingbird, jako systém slouží Android 2.2, ale už je použit technologicky „horší“ displej S-LCD místo Super AMOLED, zadní kamera má jen 3,2Mpx rozlišení (místo 5 Mpx) a chybí GSM/3G modul. Rozměry, design, další parametry displeje (4″ úhlopříčka, rozlišení 480 × 800 px) zůstávají, stejně tak i přední kamera, Wi-Fi nebo Bluetooth 3.0.

Samsung Galaxy PlayerSamsung Galaxy Player (YP-GB1), zdroj: Samsung Hub

Na rozdíl od dotykového iPodu čekejte i čtečku microSD karet, opravdové GPS, či televizní tuner T-DMB. Galaxy Player podporuje Android Market i Samsung Hub. Zatím víme, že přijde 1200mAh akumulátor, ale o výdrži ani čárka. Ta přitom bude kritická, iPod Touch vydrží dlouho, zatímco mateřský telefon Galaxy S se tímto parametrem příliš chlubit nemůže.

Samsung přehraje i HD video, snad se nezapomnělo ani na DLNA, abyste jej také mohli bezdrátově streamovat a možná se objeví i slibovaná redukce microUSB/HDMI. Cenu neznáme, ale pod 7000 Kč se asi nedostane.

Zdroj: Samsung Hub

Ohodnoťte tento článek!