Galaxy S9 bude trhač asfaltu. Procesor v Exynosu 9810 slibuje až dvojnásobný výkon

6
Samsung Exynos 9 Series 9810
Samsung Exynos 9 Series 9810

Samsung dnes odhalil další detaily nového čipsetu Exynos 9 Series 9810, který se letos stane mozkem telefonů Galaxy S9 nebo Note9. O něm už víme, že bude vyráběn druhou generací 10nm procesu a přinese nejrychlejší LTE modem (kategorie 18, stahování až 1,2 Gb/s).

Korejská společnost potvrdila, že dostane osm zbrusu nových procesorových jader, opět rozdělených do dvou klastrů (výkonný a úsporný blok). Čtyři výkonná jádra Exynos M3 poběží na frekvenci až 2,9 GHz, čtyři úsporné Cortexy-A55 pak na 1,9 GHz. Samsung provedl i architektonické změny, mluví o úpravě pipeline a cache, což by spolu s vyšším taktem mělo přinést až dvojnásobný jednovláknový výkon oproti předchůdci. Výkon ve vícevláknových operacích se zvýší „jen“ o 40 %. Hrubý výkon by se tak již mohl rovnat čipům Applu.

O grafice Samsung nemluví, ale Anandtech zjistil, že po Mali-G71 MP20 přijde Mali-G72 MP18. Má méně jader, ale nabídne vyšší takty a další interní úpravy, které by měly vést k 20% navýšení výkonu. Nový obrazový procesor si prý poradí s 4K videem při až 120 snímcích za sekundu. Postará se také o přehrávání i záznam videa ve formátu HEVC s 10bitovými barvami.

Samsung již rozjel výrobu nového Exynosu ve velkém, takže únorové premiéře Galaxy S9 by neměl bránit.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE