Galaxy uvedlo „pracovní“ GeForce, ke které připojíte až čtyři monitory přes DVI

0

Společnost Galaxy uvedla na trh novou kartu, kterou sice budou pohrdat hráči, ale řada pracantů ji ocení – model GeForce GT 610 z řady MDT, což je zkratka pro Multi Display Technology.

GeForce GT 610 je i přes šestistovkové označení postavená na lowendovém grafickém čipu GF119, který patří ještě do minulé 40nm generace s architekturou Fermi. Při předpokládaném použití to ale na škodu nebude. Samotná GF119 není díky slabším parametrům (48 stream procesorů, 64b paměťová sběrnice) nikterak žravá, spíše naopak – TDP referenční GeForce GT 610 je pouhých 29 W. Na rozdíl od výkonnějších karet tedy nehrozí, že by se při připojení více monitorů kvůli zvednutí taktu jádra nebo pamětí spotřeba karty zvedla o desítky wattů.

Jádro karty je taktované na 810 MHz, a protože jde o architekturu Fermi, stream procesory běží na dvojnásobných 1620 MHz. Paměti DDR3 jsou taktované na 1000 MHz efektivně, což dává dohromady propustnost pouhých 8 GB/s.

A teď k tomu, co je na této kartě nejzajímavější – je vybavená dvěma porty DMS-59, ze kterých lze pomocí rozdvojky vyvést dva konektory single-link DVI nebo analogový D-sub. Celkově lze tedy ke kartě přes digitální rozhraní připojit až čtyři monitory s rozlišením až 1920 × 1200 bodů bez nutnosti využívat rozhraní DisplayPort či rozbočovače.

Podrobnosti o dostupnosti karty ani ceně výrobce neuvádí.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!