Galerie: Google, Seznam, Bing, Apple, OSM a další. Kdo má hezčí mapy?

9
Mapy brýle
Ilustrační foto (zdroj: Tama66 / Pixabay)

Jedno místo, jedenáct různých map. Přestože různé mapové služby často vycházejí ze stejných podkladů, výsledek můžete vypadat úplně jinak. Někdo vsadil na syté kontrastní barvy, jiný na vybledlé, další zase na šeď. Co nejvíce vyhovuje vám? Ozvěte se v diskuzi.

Srovnávali jsme kousek Prahy, na kterém je vidět řeka, park, domy, areál nemocnice i část dálnice, takže prostředí je hodně různorodé. Souřadnice jsou 50,1143784° severní šířky, 14,4621976° východní délky a přiblížení 16×.

Kliknutím sem otevřete celou komentovanou galerii
Galerie: Google, Seznam, Bing, Apple, OSM a další. Kdo má hezčí mapy?
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlasů

9 KOMENTÁŘE

  1. Možná je to zvyk, ale mapy.cz jednoznačně. Byl jsem jednu dobu i zvyklý používat maps.google, ale nějak skoro podvědomě jsem se vrátil na seznam. Více detailů a přesto přehlednější. Jsem rád, že nenásledují trend googlu a applu, který za chvíli bude mít jen slepou mapu, protože to je design, jaký si zákazníci žádají.

  2. Nejpřehlednější je Here – dobře sladěné barvy, a přesto dostatečně kontrastní a přehledné.
    Druhý je Seznam – na můj vkus přeplácaný a moc barvičkový, ale dá se v něm dobře orientovat, pokud člověk nehledá cestu, ale spíše zaměření budov.

    Otřesné jsou OSM, ty jsou fakt nepoužitelné.

  3. Mapy.cz s přehledem vítězí. Nechápu, proč si Amíci libují v mapách, ze kterých nejde vyčíst nic než silnice a obchody. Asi proto, že pohyb pro ně znamená jet autem nakupovat. Mapy.cz možná nejsou nejlepší pro autonavigaci (tam vyhrává HERE) a neobsahují tolik komerčních informací (Google), ale ve všem ostatním s přehledem vedou. Obzvlášť pro turistiku v ČR a na Slovensku jsou nenahraditelné.

  4. Za mě mapy.cz. Hlavně kvůli turistickým mapám, v tom se Google prostě nechytá (ostatní vůbec neřeším, ty jsou u nás o ničem). Ale na navigaci do auta stejně beru Google mapy, alespoň zatím ano.