Galerie: HTC dnes slaví 20. výročí. Připomeňte si jeho nejdůležitější telefony

Tchajwanská společnost dala světu první telefon s Androidem, Windows Phonem i první Nexus. Dnes vyrábí smartphony pod svou značkou, ale v minulosti vyráběla i pro HP, Sony nebo operátory.

0
HTC 10
HTC 10

HTC bylo založeno 15. května 1997. Firma se původně jmenovala High Tech Computer a nejdříve se specializovala na notebooky. Coby HTC ji známe až od nového tisíciletí, kdy se začala věnovat také chytrým telefonům. Tehdy se jim ještě říkalo komunikátory. Jenže ani tehdy jste se se značkou HTC běžně nesetkali.

Tchajwanský výrobce totiž často figuroval jako tzv. ODM – original design manufacturer. Zařízení sám navrhoval a vyráběl, ale do obchodů se dostaly pod jinou značkou. Takto si HTC upevnil vztah hlavně s operátory. I k nám se před zhruba 15 let dostal komunikátor T-Mobile MDA. Tehdejší Eurotel jej u nás prodával pod značkou DataPhone. Ve světě se ale jmenoval také Qtek 1100 nebo Siemens SX56. Jeho kódové označení ovšem zní HTC Wallaby.

Siemens není jediným výrobcem, který si nechal připravovat zařízení od HTC. Na tchajwanskou společnost se obrátily i HP, Palm, Fujitsu, Sharp a další. Pro Sony dokonce připravil první Xperii, model X1. S těmi prvními místy HTC nešetřilo. Uvedlo první telefon s Androidem, první Nexus i první telefon s novým systémem Windows Phone. V dobách Windows Mobilu nebylo významnějšího výrobce, některé telefony HTC jsou doslova legendární.

Kliknutím sem otevřete celou komentovanou galerii
Galerie: HTC dnes slaví 20. výročí. Připomeňte si jeho nejdůležitější telefony
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas