Galerie: Škoda Octavia 2017 není první. Prohlédněte si všechny čtyřoké Škodovky

0
Škoda Octavia 2017
Škoda Octavia 2017

Stále ještě aktuální facelift Škody Octavia, který přinesl kompletně přepracovanou přední část se zdvojenými světlomety, rozpoutal zuřivou debatu na téma výsledného řešení. Okamžitě po zveřejnění prvních obrázků se vyrojilo obrovské množství negativních komentářů. Dělená světla mají přitom u Škody dlouhou tradici.

Začít můžeme třeba u prototypů 720, což je přelom šedesátých a sedmdesátých let. Velmi pěkně vypadající vůz s motorem vpředu a pohonem zadních kol se bohužel do sériové výroby nikdy nedostal. To ovšem neplatí o následné Škodě 120, která se dočkala zdvojených světel ve variantách LS a GLS. Čtyřoký pak byl také model 110 LS a 110 R, což je podle našeho skromného názoru nejhezčí Škoda se zdvojenými světlomety vůbec.

Pro čtyřoké Škodovky ale nemusíme chodit tak daleko do minulosti. Se svým prvním SUV začali v Mladé Boleslavi koketovat v roce 2005, kdy se na autosalonu v Ženevě představil koncept Yeti. Ten o pár měsíců později následovala další studie, tentokrát se stahovací střechou.

Celý článek včetně komentované galerie fotek si můžete přečíst na Autobible.cz.

Ohodnoťte tento článek!