Games for Windows Marketplace, jak bude vypadat Steam od Microsoftu?

0

V Redmondu chtějí restartovat kapitolu prodeje PC her. Games for Windows Live bude nahrazen Games for Windows Marketplacem s několika novinkami. Už nebude potřeba speciálního klientského programu, ale instalačky bude možné stahovat přímo z webu (to není vždy šťastné řešení, snad zůstane klient jako volitelná možnost).

Za hry už půjde platit normální měnou i pomocí Microsoft Points. Jednou zakoupenou hru lze stahovat vícekrát. Titulů by mělo přibývat, při startu bude na webu asi stovka áčkových her od studií Microsoft Game, 2K Games, Capcom, Rockstar, Warner Brother a dalších.

Změní se také web, je zahalen do tmavých barev (viz screenshoty na Joystiq), třeba jako konkureční Steam, který provozuje Valve. Především této platformě se chce Microsoft postavit. Proto rozšíří i sociální funkce (hodnocení her, chat), přijdou různé žebříčky apod.

Games for Windows Live Marketplace (oficiální nechutně dlouhý název) se objeví 15. listopadu. Snad se rovnou objeví i v Česku, když původní herní platformu slibovali s příchodem Xbox Live 10. listopadu.

Zdroj: Microsoft, Joystiq

Ohodnoťte tento článek!