Games for Windows už najdete na stejném místě jako hry pro Xbox

0

Značka Games for Windows vznikla v roce 2006. Rok nato dostala i přídomek Live. Prostřednictvím klientu pro Windows Vista/7 bylo možné kupovat hry, komunikovat s přáteli a také s nimi hrát, a to napříč sítěmi GfW Live a Xbox Live. Loni Microsoft spustil ještě Games for Windows Marketplace. Obchod, ve kterém lze nakupovat hry, ale bez dalších programů. Jen koupíte a stáhnete.

Doteď služba běžela na vlastní doméně gamesforwindows.com, firma ji ale sjednotila s xbox.com. Hry pro konzole i PC lze nakupovat na jednom místě, ve druhém případě ale s nelogickou adresou a hlavně špatnou navigací. Na stránce musíte v horní liště klepnou na Hry + Marketplace a z menu vybrat PC hry.

V Marketplace lze už nakupovat i v Česku, byť je náš katalog omezenější. V tom českém lze zakoupit 93 titulů, v americkém o stovku více. Hry můžete zaplatit pomocí Microsoft Points nebo kartou. Pokud jste o Games for Windows dosud neslyšeli, jedná se o síť a klient podobný rozšířenějšímu Steamu. Ve FAQ dokonce najdete přímé porovnání funkcí. Mezi výhody Microsoftu patří lepší chat, žebříčky a hlavně můžete zakoupené hry spustit offline. A nové instalace nejsou omezeny počtem aktivací.

Ohodnoťte tento článek!