Gangnam Style přišel o rekord. YouTube má nové nejsledovanější video

6

Korejský rapper Psy před pěti lety pokořil snad všechny rekordy sledovanosti na internetu. Jeho šílený Gangnam Style se na YouTubu objevil v červenci 2012, v listopadu téhož roku se stal nejsledovanějším videem vůbec a o měsíc později pak také první videem s více než miliardou zhlédnutí.

V květnu 2014 pak klip jako první pokořil i dvoumiliardovou laťku. Dnes už je dvoumiliardových hitů 14 a videí s více než miliardou přehrání pak 68. Ještě minulý týden žebříčku dominoval Psy, ale teď už má YouTube nového krále.

Americký rapper Wiz Khalifa se zpěvákem Charliem Puthem v dubnu 2015 vydali na YouTubu klip See You Again, který je poctou a zároveň rozloučením s tragicky zesnulým hercem Paulem Walkerem známým hlavně ze série Rychle a zběsile. See You Again měl v době psaní článku 2,898 miliardy zhlédnutí, kdežto Gangnam Style „jen“ 2,895 miliardy.

Oba by mohl hravě přeskočit videoklip Despacito od Luise Fonsiho a Daddy Yankeeho. V tabulce je sice až pátý s 2,49 miliardy zhlédnutími, ale video je na síti teprve od ledna 2017.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

    • čím se ten herec o to zasloužil? Ve filmu zkorumpovaný policista co se dal na dráhu zločinu a jezdí si jak ho napadne pravidla nepravidla? Z osobního hlediska ho neznám, na párty jsme se nikdy nepotkali. Tak proč bych měl brečet? A co Ayrton Senna? Co Michael Schumacher? Co Colin McRae? Ti něco dokázali a o nich písničku nikdo nenazpívá? … pokrytectví největšího kalibru, hlavně že za Walkra se jezdí spanilé jízdy. Svět je fakt jeden velký kýbl zvratků.

    • No u mě je to naopak, písnička od PSY ještě dejme tomu, je to ujeté, ale je to jiné. Kdežto dvě zbývající jsou odpad, jedna je tuctová tancovačka, jakých jsou mraky každý rok a druhá.. no „zpěvák“ s hlasem proklatě vysoko a do toho tam vzdychá a vykecává potetovanej a zdrogovanej kecal o špatném mrtvém herci. Jsem zvědav jestli bude takový hit i písnička o stropnickém (ministr a špatný herec) v podání dua Helenka Vondráčková a Leoš Mareš. Samozřejmě každý nechť si poslouchá co chce, ale přijde mi, že populární hudba je čím dál větší odpad. Sem tam se nějaká normálnější písnička dostane i mezi populární, ale zpravidla je to remix od „talentovaného“ DJ který ji akorát zmrví a lidem se to líbí, protože neznají originál.

      • hh: Úplně přesně! Souhlasím. Mě třeba dost dostala písnička „David Guetta, Cedric Gervais & Chris Willis – Would I Lie To You“, podkladní melodii udělal David, ale jakmile se rozjede a začne tam ten rádoby zpěvák s tu a tam upraveným hlasem mluvit, trhá to uši a jde to do kopru.