Garmin Edge 20 a 25: nejmenší cyklopočítače s GPS na světě

0

Garmin pokračuje v náloži nových fitness produktů a zatím to vypadá na jedno zařízení každý měsíc. V nedávné době představil Forerunner 225, pedály Vector 2, kameru s trackováním aktivit VIRB X, hodinky Fénix 3 a Vivoactive, náramek Vivofit 2 a na trh také konečně zamíří univerzální Epix.

Dva nové produkty Garmin Edge 20 a 25 směřují mezi cyklisty a nahrazují několik let starý model Edge 200. Jde o jednoduché cyklopočítače pro zaznamenávání trasy pomocí GPS. Levnější model Edge 20 se spoléhá pouze na tuto technologii a nic dalšího k němu nepřipojíte. Pro uložení dat do počítače, případně nahrání na web je nutné připojit zařízení k PC. Naopak model Edge 25 nabízí i konektivitu ANT+, takže lze doplnit senzory rychlosti, kadence a srdečního tepu (měřič výkonu či teploty nejsou podporovány). Navíc vyšší model Garmin vybavil úsporným Bluetooth, takže jej lze spárovat s telefonem pro odesílání aktivit, přijímání notifikací z telefonu nebo live tracking, kdy je možné sledovat právě probíhající aktivitu v prohlížeči.

Obě zařízení lze potom použít jako jednoduchou navigaci (bez mapových dat) a také zaznamenávání základních údajů z jízdy. Vedle rychlosti a vzdálenosti je to nastoupaná nadmořská výška, spálené kalorie, čas aktivity a také osobní rekordy na jednotlivé vzdálenosti.

Především Edge 25 vypadá jako dobrá alternativa k dražším cyklonavigacím Edge 510/810/1000. Sice nenabídne tak široké možnosti, ale zaujme nižší cenou. Základní balení bude stát 169 dolarů. V případě levnějšího Edge 20 půjde o 129 dolarů. Na českém trhu můžeme počítat s cenami kolem 4500 Kč, resp. 3500 Kč.

Ohodnoťte tento článek!