Garmin kupuje Navigon. Trh s turn-by-turn navigacemi bude čistší

0

Dva významní hráči se spojí. Americký Garmin (se sídlem ve Švýcarsku) oznámil, že kupuje německý Navigon. Finanční částku ani další podmínky akvizice neznáme. Obchod bude dokončen, až jej schválí regulační úřady.

Garmin má velký vliv hlavně za velkou louží. Nabízí GPS produkty od hodinek přes autonavigace až po pilotní systémy v letadlech. Firma prodala od roku 1989 přes 85 milionů zařízení s GPS, to se žádné jiné ještě nepovedlo.

Navigon má zase populární navigační aplikace pro Android a iOS (ale i autonavigace). Pro tyto platformy vyvíjí své aplikace i Garmin, ale tolik se o nich nemluví. To spíš narazíte na specializované smartphony, které vyrábí společně s Asusem.

MobileNavigator
Navigon MobileNavigator se vyvíjí pro Android, iPhone a Windows Mobile

Jestli se jejich konkurenční produkty spojí, nebo budou nadále vyvíjeny nezávisle, je zatím ve hvězdách. Ale lze předpokládat, že další generace produktů bude sjednocena a převezme nejlepší prvky z obou řešení. Zároveň ale musí nabízet zpětnou podporou pro starší systémy.

Zdroj: Garmin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mám od UPC telefon i internet 25/1,5 (jede to vždy kolem této hranice, někdy nad) za 400 CZK /měsíc. A to nejsem upsaný na rok! U O2 tragédie je to „až“ 16, no to je k smíchu. Opravdu lituju těch, co si platí až 8 Mb/s a dostávají sotva jeden. O2 je jedna velká zlodějina, co se týče telefonní linky. U mobilního internetu to mají přibližně jako konkurence.