Garmin přichystal další nášup chytrých hodinek pro sportovce a geokačery [CES]

0

Americký Garmin není, co se týče wearables, žádným nováčkem. Náramky a hodinky se spoustou senzorů a GPS měl ještě předtím, než se do oboru začal tlačit i Apple nebo Google. Na CES proto přivezl už i třetí generaci některých produktů. Stojí za to?

Vívofit 2

Nejjednodušším zařízením a také nejlevnějším je náramek Vívofit 2. Stojí 130 dolarů, obsahuje jednoduchý segmentový LCD o velikosti 25,5 × 10 mm a jediným senzorem je akcelerometr. Skrz něj umí počítat kroky, spálené kalorie, monitorovat spánek a denní i noční aktivitu zapisovat do aplikace Garmin Connect.

Garmin Vívofit 2
Garmin Vívofit 2

Volitelně se prodává i s měřičem srdečního tepu, sada stojí 170 dolarů. Váží 26 gramů, napájí se dvěma baterkami CR1632 a vydrží více než rok. Voděodolné tělo vydrží potápění až do hloubky 50 metrů.

Vívoactive

Vívoactive už má tvar hodinek. Obsahuje dotykový LCD panel o velikosti 28,6 × 20,7 mm a rozlišení 205 × 148. Je prý dobře čitelný i na slunci. Oproti Vívofitu má funkce i pro plavce nebo golfisty. Umí se spojit s mobilem přes Bluetooth. Z něj si umí přijímat notifikace z Androidu/iOS, ovládat hudební přehrávač nebo telefon na dálku prozvonit.

Garmin Vívoactive
Garmin Vívoactive

Obsahuje vlastní GPS/Glonass pro tracking a zjišťování rychlosti. Také odolá až 50metrové hloubce. Kvůli displeji a více funkcím však méně vydrží. V GPS módu vydrží 10 hodin, bez až tři týdny. Stojí 250 dolarů, s měřičem tepu 300 dolarů.

 

Fénix 3

Za 500 dolarů (nebo 550 dolarů s měřičem tepu) dostanete kulaté hodinky s transreflexním displejem o průměru 30,4 mm a rozlišení 218 × 218 px. Dotykový není, spoléhá se jen na tlačítka. Kromě GPS/Glonassu a akcelerometru obsahuje i výškoměr a kompas.

Garmin Fénix 3
Garmin Fénix 3

Obsahuje navíc vlastní 32MB paměť, do které se vejde 10 000 uložených bodů a 100 tras. Ustojí až 100metrovou hloubku a na jedno nabití vydrží 20 hodin (s GPS), 50 hodin (měření ostatními senzory), nebo až 6 týdnů (v režimu hodinek). Displej je krytý safírovým sklem a je podsvícený.

Epix

Nejvyšší verze stojí 550 dolarů. Je hardwarově podobná Fénixu, ale obsahuje obdélníkový transreflexní displej s úhlopříčkou 35,6 mm a rozlišením 205 × 148. Je dotykový a podsvícený. Hlavním tahákem je 8GB úložiště, na které se vejde hromada map pro sportování a geocaching. K tomu i déle vydrží. V GPS módu až 24 hodin, jako hodinky 16 týdnů.

Garmin Epix
Garmin Epix

Videa

Zdroj: Garmin

Garmin přichystal další nášup chytrých hodinek pro sportovce a geokačery [CES]

Ohodnoťte tento článek!