Geeksphone Revolution je teď levnější, dostupnější a dostane nové systémy

0

Španělský výrobce telefonů má už ve svém názvu cílovou skupinu. Telefon pro geeky s názvem Revolution je zajímavý hlavně tím, že pro něj výrobce připravuje několik operačních systémů. V základu má Android, ale zákazník si po nákupu může nainstalovat třeba Firefox OS. To telefony pro běžné smrtelníky nedokážou.

Geeksphone Revolution Geeksphone Revolution
Geeksphone Revolution

Geeksphone Revolution je ale v jiných ohledech průměrný. Má 4,7″ displej (IPS) se slabším rozlišením 540 × 960 px. Výkonný bude dost, mozkem je rychlý dvoujádrový Atom Z2560, informace uchovává v 1GB paměti, ale úložiště má bohužel jen 4 GB. K tomu průměrný 8Mpx zadní foťák, 2000mAh akumulátor a slabší síťovou výbavu. Více o parametrech ve starším článku.

 

Že se Revolution nestal hitem, napovídá i brzké zlevnění. Ještě nedávno stál 222 eur včetně DPH, teď už se prodává jen za 199 eur. Kromě vlastního e-shopu Geeksphonu si jej můžete objednat také z evropských poboček Amazonu. Dováží se i k nám.

Co je možná ještě zajímavější, Geeksphone finišuje aktualizaci na Android 4.4 KitKat. Kromě toho uvede i upravený komunitní systém CyanogenMod 11. Španělé navíc Revolution připravují i na Firefox OS 2.0. O dostupnosti jiných systémů jako Ubuntu Touch nebo Sailfish OS nicméně nemluví.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!