GeForce 210 s rozšířenou sběrnicí

0

Nová karta opravdu nemá za úkol zaplácnout díru ve vyšších cenových sférách, než přijde Fermi. Díky neobvykle široké sběrnici ale nemusí být nezajímavá.

Sparkle kromě kupy GeForce 210 s klasickou, 64bitovou sběrnicí, uvádí i model SXG2101024D2-NM, který se v mnohém liší. 40nm jádro G216 s aktivními 24 CUDA jádry (polovina) má takty 475/1100 MHz pro jádro/shadery, na jeho PCB najdete hned 1 GB pamětí DDR2 na 800 MHz efektivně, který je připojen na 128bitovou sběrnici. Klasická GeForce 210 přitom používá jádro G218 s 16 SP, vyššími takty a poloviční sběrnicí.

Nejen velikost paměti, ale i propustnost je tak dvojnásobná. Vzhledem k tomu, že úzká 64bitová sběrnice byla vždy hlavní brzdou, nebál bych se říci, že v moderních hrách ukáže karta znatelný nárůst výkonu, možná i desítky procent. Celkový teoretický výkon je díky zvýšení počtu SP také vyšší. Jedná se ale stále o lowend.

Karta má klasický profil, jednoslotový chladič je navzdory velmi nízké spotřebě aktivní. Na I/O najdete konektory DVI-D a HDMI. Podpora DirectX se zastavila na verzi 10.1. Cena bohužel zatím nebyla oznámena, obecně bych použití ořezaného vyššího jádra považoval za zajímavý výstřelek, ale reálně výhodnou kartu pod ním asi nenajdeme.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!