GeForce 9900 v létě

0

Už nějakou dobu tušíme, že se chystá 55nm die-shrink jádra G92, takže vás nejspíš nepřekvapí, že v létě se dočkáme karet pojmenovaných GeForce 9900. Určitě vás ale překvapí, že GeForce 9900 se doposud schovávala pod hezky znějícím kódovým jménem GT200. A zdá se, že GT200 je právě ona 55nm varianta známého jádra G92.

Přestože výkon G92 je v mnoha případech limitován propustností pamětí, žádných změn v této oblasti se zřejmě nedočkáme. Úpravy v jádře (jako například širší sběrnice) jsou velmi nepravděpodobné, nad možností použití rychlejších paměťových čipů visí otazník. Žádná GeForce 8/9 nepoužívá GDDR4, možná je nepodporuje. Pokud v červenci/júli, kdy mají karty být vydány, nebude příliš brzy na GDDR5, o jejich podpoře v řadiči G92/GT200 pochybuji.

V každém případě bude GT200 schopna běžet na vyšších frekvencích a dost možná se Nvidii podaří srazit výrobní náklady pod chystaný čip RV770 od ATi. Podle TechConnect Magazine se chystá několik verzí GeForce 9900, kromě jednočipových GTX a GT také dvoučipová GX2.

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Od minuleho roka sa asi vela ludi z roznych hw serverov tesilo ako na prveho aprila zahlasia: nVidia kupila AMD pripadne Intel kupil AMD. Pri pohlade na financnu situaciu AMD sa ani necudujem.
    Dufam ze sa tento prvoaprilovi zart nestane v buducnosti skutocnostou. 🙂