GeForce GTS 450 odhalena

0

spekulace o parametrech grafického čipu Nvidia GF106 se nakonec ukázaly jako mylné. GeForce GTS 450 je mířena níže, než jsme se původně domnívali. Jádro běžící na 783 MHz obsahuje 192 CUDA cores (ty tikají na dvojnásobné frekvenci, tedy 1566 MHz). Karta je vybavena jedním gigabajtem paměti typu GDDR5, ta je připojena na 128bitové sběrnici a pracuje na 3,6 GHz.

Server Fudzilla odhaduje, že výkonem se GeForce GTS 450 zařadí přibližně mezi Radeony HD 5750 a HD 5770. Po většinu své morální životnosti ale bude soupeřit s některým z AMD Radeonů příští generace.

Server TechConnect Magazine s odvoláním na internetový obchod, jehož název nezmiňuje, zveřejnil tuto fotografii karty od Asusu s dvouslotovým chladičem DirectCU. Najdeme na ní výstupy DVI, VGA a HDMI a jeden SLI konektor. Vstupy pro přídavné napájení jsou zakryty chladičem, ale karta by měla mít jeden šestipinový konektor.

Tato GeForce se prý prodává za 176€ (4360 Kč), německý server Heise.de ale tvrdí, že doporučená cena pro (obyčejnou) GeForce GTS 450 bude $129, což je lehce přes tři tisíce korun i se započítáním daně z přidané hodnoty.

Očekává se, že GeForce GTS 450 bude oficiálně vydána přibližně za dva týdny. A mohu vám prozradit, že kolegové v redakci už mají na testy zapůjčenou právě výše vyobrazenou kartu od Asusu.

Zdroj: TCMagazine, Fudzilla, Heise.de

Ohodnoťte tento článek!