GeForce GTX 260 se 1792 MB

0

MSI poskytla francouzskému serveru Matbe informace a fotografie k připravované vlastní GeForce GTX 260. Ta sice už dle úzkého profilu vychází z posledního návrhu PCB s méně vrstvami, ale jinak se MSI s úpravami (věřme, že k lepšímu) rozšoupla. Dle designu PCB už se bude jednat zřejmě výlučně o GTX 260 s 216 stream procesory a jádrem vyrobeným 55nm technologií.

Nejviditělnější změnou je samozřejmě chladič. Přestože referenční není špatný, tak ten od MSI má nejen dva ventilátory, ale také hned pět povětšinou masivních heatpipe. MSI obyčejně zachovává PWM regulaci, 4pinový napájecí kablík na fotce bohužel není vidět.

Micro-star nasazuje rovnou desetifázové (8+2) napájení a kondenzátory na kartě mají být schopny i při teplotě 125 stupňů Celsia vydržet 5000 hodin. Obrázek přídavného panelu do (zřejmě do 5,25″ pozice) zůstal bez komentáře, více se o něm dozvíme asi na CeBIT 2009 v Hannoveru, kde karta bude prezentována.

Hlavní atrakcí je ale samozřejmě velikost videopaměti. Ta se zdvojnásobila, z 896 MB (toto divné číslo souvisí s 448bitovou paměťovou sběrnicí GTX 260 a ta saze s počtem aktivních jednotek v čipu G200) se stalo 1792 MB. Mnoho her, jež by 896MB framebuffer vyčerpaly není, výjimky se ale najdou. Poslední zřetelné škálování bylo možné spatřit třeba ve Far Cry 2, GTA IV jsme na EHW ještě netestovali, ale i tato hra myslím dokázala využít 1 GB videopaměti.

Zdroj: Matbe, VR-zone

Ohodnoťte tento článek!