GeForce GTX 280: čas T-1

0

Zítra v 15.00 středoevropského času (6.00am pacifického) celý svět vyrukuje s recenzemi GeForce GTX 280 (GT200). Na ExtraHardware jeden takový článek chystáme (možná nakonec i více, GT200 totiž už není jen o hrách), poprvé se setkáte s novou testovací sestavou i metodikou. V pondělí ve tři hodiny odpoledne by si ExtraHardware tedy určitě neměl nechat žádný zájemce o grafické karty uniknout.

Mezitím pro vás mám malou rekapitulaci toho, co v posledních dnech o nových výkonných GeForce GTX proniklo na světlo světa. Velmi pěknou sbírku informací najdete na diskuzním fóru Overclocking.cz, kde už také jeden uživatel (a současně modrátor fóra ExtraHardware.cz) kartu i vlastní a popisuje své zkušenosti.

Aktualizace: Spajdrovy zkušenosti s GeForce GTX 280 najdete v tomto vlákně fóra ExtraHardware.cz

Webu TechPowerUp! (kde najdete vynikající utility jako ATITool nebo GPU-Z) se stejně jako tomu už bylo před časem v případě jiné přísně tajné karty podařilo omylem (tím si nejsem tak úplně jist) na chvíli zveřejnit kompletní test GeForce GTX 280. Test by měl být zachycen v tomto vláknu na XtremeSystems fóru, ale buď jej admini smazali anebo nemám dostatečná oprávnění pro jeho zobrazení. Pokud ale W1zzard opět testoval svou už opravdu notně zastaralou metodikou pod Windows XP, tak jste ani opětovným stažením testu o nic významného nepřišli. (Za tip děkuji uživateli fix-cz.)

V Japonsku se objevila fotka ukazující výkon GeForce GTX 280 v Crysis (1920 × 1200 px, very high):

Na VR-zone zveřejnil Visionary detailní fotky GeForce GTX 280, svůj zdroj si retušováním čísel na PCB a čipu chrání.

Americký PC Gamer vydal svou recenzi GeForce GTX 280/260 dokonce i v tištěné verzi, klepnutím na náhled (níže) se tedy o GeForce GTX 280 a 260 dovíte nemálo.

Německý tištěný i online časopis PC Games Hardware nezůstal pozadu a na jeho webu najdete podobnou tabulku jako v případě Radeonu HD 4850/4870.

Další výsledky GeForce GTX 280/260 se objevily na PCInlinfe, dokonce i testy zapojení SLI. Bohužel se autoři omezují na 3DMarky:

Výsledky GeForce GTX 280 v zapojení 3-way SLI v benchmarku 3DMark Vantage jsme vám ukázali již v této aktualitě.

Expreview si vypůjčil z nějakého japonského serveru ceny na tamějším trhu už nabízených karet a ty jsou přepočteny i na americké dolary.

Oficiální ceny stanovené Nvidií a uniklé rovněž na Expreview a VR-zone jsou 649 USD pro model GTX 280 a 399 USD pro GTX 260. Když to srovnám třeba s ceny aktuálních karet na Newegg.com, tak tam se nyní GeForce 9800 GT2 prodává za v průměru zhruba 500 USD, průměrná cena Radeonu HD 3870 X2 se pohybuje okolo 350 USD. Obě karty lze sehnat také o 40-50 USD levněji, ale to by pro srovnání s oficiální cenou GT200 nebylo to pravé. Na francouzském eshopu se první karta objevila s cenou 599 EUR.

Zdroje: VR-zone, PC Games Hardware, PCInlife, Overclocking fórum, Expreview

Ohodnoťte tento článek!