GeForce GTX 280 na Computexu

0

Na Computexu je k vidění mnoho hardware, včetně toho dosud nevydaného. Určitě budete souhlasit, že jednou z nejočekávanějších komponent je momentálně GeForce GTX 280. A právě její obrázky si nyní můžete prohlédnout.

Chladič je klasicky dvouslotový a vyfukuje horký vzduch ven ze skříně. Podobně jako u GeForce 9800 GX2, plastová konstrukce chladiče zakrývá kartu ze všech stran a tak jediné místo, kde na vás vykoukne zelený plošný spoj, je část s PCI Express kontakty.

Narozdíl od současné dvoučipové vlajkové lodi, na zadní záslepce GeForce GTX 280 byste marně hledali HDMI výstup. Majitelé LCD panelu s tímto rozhraním tak budou muset sáhnout po redukci z DVI.

Kampak se nám schovaly konektory pro SLI můstky? Jsou diskrétně zamaskovány plastovou krytkou. Konektory jsou dva, karty tedy bude možno zapojit do 3-way SLI.

GeForce GTX 280 bude pořádný žrout elektrické energie, proto potřebuje dva konektory přídavného napájení ve složení osmipinový + šestipinový. Nvidia se pochopitelně o spotřebě karty v zátěži příliš šířit nebude, namísto toho bude vyzdvihovat spotřebu v idle (nečinnosti), která má být nižší, než u karet s jádrem G92.

Když už jsem zmínil G92, mohu přidat ještě jednu informaci. Zajímá vás, kdy Nvidia doplní GeForce řady GTX 200 modernizovanou střední třídou? V dohledné době to nebude. Nvidia totiž oznámila, že jádro G92 (brzy už jeho 55nm die-shrink G92b) zůstane na trhu ještě minimálně půl roku a spíše celý rok.

A screenshot z GPU-Z na závěr:

Zdroj: VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!