GeForce GTX 550 Ti v prodeji za 2700 Kč

0

V obchodě v Hong Kongu se objevila grafická karta Manli GeForce GTX 550 Ti za 1180 místních dolarů. Karta má trochu podivné specifikace, ale co nás překvapilo nejvíce, je její nízká cena.

Čtěte také: GeForce GTX 550 Ti přichází: o 100 % dražší než GTS 450?

Z načmárané cedulky bohužel nevyčteme takty, pouze fakt o regulovaném větráku nereferenčního chladiče a nekonzistentní údaje o sběrnici a pamětech, a vzhledem k tomu, že k sobě 192b sběrnice a 1 GB VRAM příliš nepasují, nezbývá nám, než se dohadovat. Na jádře GF116, potažmo GF106, skutečně místo pro 192bitovou sběrnici je a podle všeho bude GeForce GTX 550 Ti touto šířkou vybavena. 1 GB pamětí je trochu matoucí číslo, ale je možné, že bude existovat i konfigurace se 128b sběrnicí a v Hong Kongu spletli čísla dohromady. Co vypadá směrodatně, jsou dva konektory DVI a jeden mini-DisplayPort na zádi karty.


Podívejme se na tabulku specifikací, kterou známe od posledních spekulací:


Původně jsme uvažovali o nepříjemné ceně kolem 4000 Kč, v přepočtu to ale nyní vychází na zhruba 2700-2800 Kč. To je mnohem snesitelnější částka, je ale otázkou, nakolik se cena první prodávané karty na světě někde v Asii od výrobce Manli bude shodovat s českým obchodním průměrem. Řekněme ale rovnou, že pravděpodobně můžeme zapomenout na přestřelené čtyři tisíce, Nvidia bude kartu prodávat levněji.

Zdroj: Hardwareluxx.de

Ohodnoťte tento článek!