GeForce GTX 660 Ti vyjde v týdnu od 13. do 19. srpna, mohla by stát 7500 Kč

0

Švédský server SweClockers tvrdí, že získal dokument odhalující plány Nvidie. Už dříve se spekulovalo, že v srpnu bychom se měli dočkat hned několika nových GeForce, včetně modelů postavených na novém jádře GK106. Jestli se tak stane, to zatím nevíme. Jako velmi pravděpodobné se každopádně nyní zdá vydání GeForce GTX 660 Ti.

To by se mělo odehrát v týdnu od 13. do 19. srpna, server VR-Zone připomíná, že Nvidia si v poslední době ráda vybírá úterky nebo čtvrtky (ale to taky může být jen náhoda). Takto by Nvidia ideálně stihla „back to school season“, kdy lidé hodně nakupují nové počítače. Doporučená cena by mohla být $299, což je jakýsi hráčský sweet spot – stejnou cenovku měl kdysi např. Radeon HD 4870, který se celosvětově prodával více, než v Česku oblíbenější model HD 4850. Bohužel, při současném kurzu dolaru a připočtení daně činí cena v naší měně poměrně vysokých 7500 Kč, a tak se asi na novou GeForce fronty stát nebudou.

No a to je vlastně všechno, co o novém modelu víme. Co se týče specifikací, SweClockers opakuje parametry zveřejněné serverem Videocardz.com, který se ale netají tím, že si je vycucal z prstu. Platí-li udaná cena, pak za téměř jisté považuji použití jádra GK104 (jelikož čipu GK106 by slušelo 768 CUDA jader a to by za tu cenu bylo málo). Podle švédského serveru by GeForce GTX 660 Ti měla být duchovním nástupcem populární řady GTX 560, jakožto výrazně očesaná verze jádra GK104 se nám ale spíše rýsuje pokračovatel takových modelů, jakými byly GeForce GTX 465 nebo Radeon HD 5830.

 

Zdroj: SweClockers

Ohodnoťte tento článek!