GeForce GTX 670 s jednoslotovým chlazením od Galaxy

0

28nm grafické čipy společnosti Nvidia se mají čile k světu. K úvodní GeForce GTX 680 se přidala duální karta GTX 690 a také mírně ořezaná GTX 670. Právě posledně zmíněnou si vzala do parády společnost Galaxy. Její připravovaný model by měl trošku ozvláštnit nabídku ostatních výrobců, jedná se totiž o jednoslotový model.

Fotografie připravované karty přinesl čínský server Expreview. Grafika používá krátké PCB, což umožnilo posunout ventilátor až za jeho konec. Lopatky díky tomu nemusejí být tak úzké, což by mělo zajistit nižší hlučnost a přitom stále dostatečné chlazení. Cenou za kompaktní řešení je však, že horký vzduch neproudí záslepkou ven ze skříně, v které je tedy nutno zajistit dostatečný průvan. Ze stejného důvodu bylo nutno odebrat jeden port DVI, neboť při použití jediného slotu zbývá místo pouze na HDMI, DisplayPort a jedno DVI.

Fotografie údajné GeForce GTX 670 s jednoslotovým chladičem od firmy Galaxy 

Možná vám tato zpráva připomíná starší novinku. Ta informovala o údajně chystané GeForce GTX 680 také od společnosti Galaxy. Na jejích fotograficích ovšem vidíme kartu minimálně velice podobnou jednoslotové GeForce GTX 670 z této aktuality. Z pod chladiče vykukuje krátké PCB, nápadně se podobající tomu, které se mezitím představilo světu ve spojení s kartami GeForce GTX 670.

Nabízí se tedy dvě možnosti. Buďto dřívější zprávy (pocházející z čínských zdrojů) nesprávně interpretovaly dostupné informace, či došlo k jinému šumu. Každopádně by však od počátku šlo toliko o grafiku řady GTX 670. Druhá varianta by ovšem byla zajímavější. Je totiž možné, že pro jednoslotovou GTX 680 vyrobila společnost Galaxy speciální spoj o podobné délce, jakou má referenční návrh karet GTX 670. Je dokonce možné, že dotyčný spoj umožňuje osazení plnotučným Keplerem sám o sobě, což by dovolovalo vytvářet kompaktnější a zřejmě i lacinější karty. Kde je pravda, se snad dozvíme již brzy.

Zdroje: techPowerUp, Expreview

GeForce GTX 670 s jednoslotovým chlazením od Galaxy

Ohodnoťte tento článek!