GeForce GTX 760 přijde možná už 25. června, má nabídnout lepší poměr cena/výkon

0

Podle německého Computerbase.de bychom se co nevidět mohli dočkat uvedení dalšího modelu z řady GeForce GTX 700. Původně se spekulovalo o tom, že by se karta mohla objevit už někdy v polovině června, ale ta je pomalu tady a GeForce GTX 760 zatím nikde.

Několik nezávislých zdrojů teď ale prý Němcům potvrdilo, že by karta měla být uvedená kolem 25. června. Přesný termín ani specifikace s jistotou neznáme a zbývá pořád ještě dost času na to, aby se to mohlo změnit. Protože má jít o model odvozený od stávajících grafických karet, už teď si můžeme být jistí, že se objeví komentáře, která nám osvětlí, že stejný výkon jsme mohli mít s nějakým Radeonem už rok a půl a nejde o nic nového, ale jen o další recyklovaný model, který nikomu nechyběl.

 

Podle vyjádření Nvidie pro stejnojmenný web by ale s novou generací karet (nejspíš vyšší) střední třídy měly GeForce nabídnout lepší poměr cena/výkon. A na to slyším, ale stejně nechci raději příliš jásat dopředu. Cenovka modelu GTX 770 začíná přece jen dost vysoko na to, aby byla i výrazně levnější GTX 760 pro našince stále dost drahá, a lepší poměr cena/výkon nemusí znamenat jen přívětivější cenu, ale i vyšší výkon při stejně vysoké ceně (který Intel mi to jen připomíná…)

Zdroj: Computerbase.de

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. treba do naseho maleho mestecka zavedli taktez optiku… poprve se zacla kopat od jednoho smeru, ale pak to nase zastupitelstvo zatrhlo s tim, ze kvuli tomu nerozkopou celou obec… nakonec vede optika odjinud (jesteze paterni opticke site vedou kolem Brna a okoli temer vsude), no ale optiku zavedli jen do novych bytovek, v podstate ani jedna ulice, je to jen jedno malicke namesticko… a samozrejme ze optika je vyvedena nad zem jen k „rozvadeci“, odkud vede spousta medi…

     

  2. Tak ono optika do rozvaděče a následně metalika do bytu podle mě není nic špatnýho. Metalika vpohodě zvládá Gbit bez omezení (přenos optickej switch -> domácnost pod 1ms) a víc není šance využít v běžným provozu. Problém bych klasicky viděl v agregaci/FUP, což kvalitu linky zabíjí neporovnatelně víc (ale u nás je to stále běžný).