GeForce GTX 780 podle nVidie: dvakrát rychlejší než GTX 580

0

Na čínském fóru PCinLife byl zveřejněn slajd z prezentace Nvidie, který zobrazuje výkon chystané nejvýkonnější jednočipové GeForce architektury Kepler proti své předchůdkyni, GeForce GTX 580. Zároveň se dozvídáme, že karty nové generace nebudou značeny jako řada GeForce 600, ale rovnou jako GeForce 700. Vtip s Huang-Mooreovým zákonem je sice otřepaný, ale jak vidno, stále platný.

Dá-li se věřit marketingovým slajdům Nvidie, bude GeForce GTX 780 v některých hrách i o více než 100 % výkonnější. Konkrétně jsou to Battlefield 3, Cryis 2, Metro 2033 a jeho pokračování Metro: Last Night. Testy byly prováděny na sestavě s Core i7-3960X a v rozlišení 2560 × 1600 px s vyhlazováním hran, což je pro takto drahé hardware docela realistický scénář.

Výsledky je pochopitelně nutno brát trochu s rezervou, Nvidia zcela jistě vybrala přesně takové scény, které sílu GeForce nové generace ukáží v nejlepším světle. Nicméně jako ochutnávka, kam může výkon grafických akcelerátorů posunout přechod ze 40nm na 28nm výrobní postup, je slajd dostatečně výmluvný.

Zdroj: pcinlife.com

Ohodnoťte tento článek!