Gelid připravil revizi pro Icy Vision. Nyní podporuje GTX 780, Titana i R9 290X

0

Revize u chladiče VGA Icy Vision nejsou ničím neobvyklým, ale téměř vždy se jedná pouze o rozšíření podpory o další grafické karty a nejinak je tomu i nyní. Podporovány jsou nově grafické karty AMD R9 270X a R9 290X. Podpora možná zahrnuje také karty R9 270 a R9 290, ale výrobce se o nich na svých stránkách nezmiňuje. Od společnosti Nvidia přibyly karty GTX 770, GTX 780 a Titan.

Gelid Icy Vision

 Gelid Icy VisionGelid Icy Vision příslušenství

Chladič Icy Vision, jehož rozměry činí 216 (d) × 95 (š) × 52 (v) mm, je vybaven dvěma 92mm ventilátory, které pracují při 2000 ot./min. Jejich životnost dle výrobce dosahuje 50 000 hodin MTBF. Maximální hlučnost je pak udávána na 26 dBA. Pod ventilátory se rozkládá dvoudílný pasiv, do něhož vybíhá z měděné základny pětice heatpipe. Hmotnost celého chladiče je 495 g.

Icy Vision se prodává také u nás za 850 Kč. Gelid na tento výrobek poskytuje 5letou záruční lhůtu. Doporučuji se předem informovat u výrobce, jestli ve vašem obchodě prodávaný model podporuje také nové karty, jelikož jsou stále k dostání také starší revize tohoto chladiče.

 

Zdroj: Gelid

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Asrock je béčková kvalita i značka desek a vždy byla (i tak byla založena) …. kvlaitou výroby se nemůže ASUSu nebo GB vůbec rovnat, ani na to pomýšlet, kdyby ano, nikdy se nedostane se stejnou kvalitou cenově na úroveň ASUS/GB desek, prostě to není ekonomicky možný 😉

  Na trhu máš jenom silnou dvojku, kterou tvoří ASUS a Gigabyte. Desky testujeme dlouhodobě a rozhodně nemohu souhlasit s tím, že by GB šlo kvalitou někam dolů obě firmy s ASUSem jsou na tom velmi podobě, ostatně jsou to přímí konkurenti i velcí rivalové ani jeden si nemůže dovolit polevit, protože by ten druhý okamžitě obsadil jeho pozice. A protože ty pozice zůstávají víceméně vyrovnané a obě si udržují velký náskok před ostatními, těžko na tom že by jeden z nich polevil na kvalitě něco bude – navíc by se mu to ekonomicky vymstilo na reklamacích. ASUSu a GB dlouhodobě nikdo na paty nešlape. Snad jedině MSI, jež je schopno nabídnout výbavou i kvalitou srovnatelné produkty za srovnatelné ceny, ale objem jeho výroby je výrazně nižší. Pod ním už je řada dalších firem. Asrock je někde hodně dole, jeho prioritou jsou kvalitativně nepříliš dobré, ale hlavně levné desky a to byly vždy.

 2. Náš magazín je uživatelskou a nadšeneckou záležitostí, přesto se naše redakce stále rozšiřuje. V současné době tvoří uživatelskou redakci toto složení:

  Jan Stach – šéfredaktor magazínu, hlavní tvůrce webu a autor článků
  Tomáš Hort – Správce BLOG“ a uživatelských článků, tester úložných zařízení
  Lukáš Provazník – Redaktor a tester SmartPhone zařízení a mobilit
  Tomáš Tvaroh – Tester mobilních počítačů (notebooky)
  Karel Tlamycha – Tester mobilních počítačů (notebooky)
  Kristián Petráš – testy základních desek a High end komponent
  Ondřej Lapka – tester grafických karet a procesorů atd.
  Petra Vácha – tester základních desek, RAM, procesorů atd.