Gelid Tranquillo rev.2 – na Llano jsme připraveni!

0

Stavíte nový počítač jednou za uherský rok? Tak to vám asi firma Gelid mnoho neříká. Věřte nebo ne, měli byste si ji pamatovat. Stojí za ní totiž jeden ze zakladatelů švýcarského Arctic Coolingu a díky svým zkušenostem uvedl na trh už před dvěma lety velmi povedený univerzální chladič Gelid Tranquillo. Ten u nás minulý rok obdržel za výborný chladící výkon a tichý chod ocenění „Smart Buy“.

Dnes Gelid uvádí na trh jeho vylepšenou revizi. Stejně jako předtím vás v balení čeká velký chladič se čtyřmi heatpipe, na které je uchycen tichý 120mm ventilátor s PWM. Nechybí také kvalitní pasta GC-2. A v čem je nová revize lepší? Gelid zvětšil pasivní část u základy pro lepší odvod tepla a mírně ohnul konstrukci heatpipe tak, aby chladič nebyl symetrický a připravil backplaty, které umožňují otočit chladič o 90°. Díky tomu se při jeho instalaci můžete vyhnout kolizi s operačními pamětmi nebo chladičem čipové sady.

Gelid Tranquillo rev.2 Gelid Tranquillo rev.2 Gelid Tranquillo rev.2 Gelid Tranquillo rev.2 Gelid Tranquillo rev.2
Již podle prvního obrázku je zřejmé, že se nová revize (úplně vlevo) chladiče Gelid Tranquillo se od té původní příliš neliší

Osazení na procesor spočívá ve výběru správného instalačního kříže. Ty jsou v balení dva a obsahují otvory pro všechny současné procesory: Intel LGA 775, 1155, 1156 a 1366 a AMD AM2, AM2+ a AM3. Ohledně kompatibility se sockety AM3+ a FM1 si hlavu nelámejte – procesory nebyly oficiálně uvedeny, ale montážní otvory pro chladič jsou na stejném místě (potvrzuje Noctua) a Gelid kompatibilitu na svých stránkách doplní později.

Gelid slibuje pětiletou záruku. Chladič by se měl na trhu objevit v nejbližších dnech za doporučenou koncovou cenu 750 Kč, respektive 30 €.

Zdroj: TZ Gelid

Gelid Tranquillo rev.2 – na Llano jsme připraveni!

Ohodnoťte tento článek!