Gelid uvedl chladič pro procesory AMD určený do HTPC a serverů U1

0

Chladič Slim Silence A-Plus je nástupcem oceňovaného Slim Silence AM2. Silence AM2 byl sice fajn, ale nepodporoval nejnovější patice. Oba chladiče jsou určeny především k chlazení ve stísněných prostorách malých skříní a U1 racků. Díky zapuštěnému větráčku působí Slim Silence A-Plus vážící 282 g kompaktním dojmem a i přes svou velikost 105 × 74,5 × 28 mm zvládne uchladit až 95 W odpadního tepla. To však jen při dostatečné ventilaci.

GELID Slim Silence A-Plus GELID Slim Silence A-Plus GELID Slim Silence A-Plus

Pod hliníkovými žebry se nachází dvojice heatpipe, která zlepšuje přesun tepla ze základny, na níž je již výrobcem nanesena teplovodivá pasta GC-2. Větráček o průměru 65 mm, jenž se nachází uprostřed hliníkového bloku, je vybaven kuličkovými ložisky a dosahuje poměrně slušné životnosti 50 000 hodin. Jeho otáčky lze regulovat pomocí PWM v rozmezí 1200–2600 ot./min. a hlučnost pak dosahuje 15–27,2 dBA.

 

Výrobce si Slim Silence A-Plus cení na baťovských 19,99 €, což v přepočtu činí necelých 510 Kč, a poskytuje na něj pětiletou záruku. Slim Silence A-Plus podporuje patice AMD AM2 (+), AM3 (+) a FM1.

Zdroj: Gelid

Ohodnoťte tento článek!