Genius chystá podivné hybridní periferie: Energy, Speaker a Cam Mouse

0

Známý výrobce počítačových periferií Genius připravuje pro nadcházející výstavu Computex na Tchaj-wanu několik zajímavých hybridních periferií.

Půjde o hybridní myš a dobíjecí stanoviště s názvem Energy Mouse, které je v základě klasickou bezdrátovou myší, avšak ve svém vnitřku ponese 2400mAh Li-Pol baterii, ze které bude možné dobíjet přenosná zařízení.

Dalším hybridem bude Speaker Mouse, která kromě klasické „myší“ funkce nabídne službu v podobě zvukového systému 2.1. Nabízí se však otázka, nakolik bude taková reproduktorová soustava kvalitnější oproti běžným vestavěným reproduktorům mobilních zařízení.

Zajímavým produktem je Cam Mouse, což je myš vybavená kamerou schopnou skenovat QR kódy. Pokud teda máte tuto myš připojenou k počítači a zároveň čtete například tištěný magazín, můžete si odkazy zprostředkované QR kódem ihned otevřít. Nedá se ale říct, že by šlo o extrémně využitelné zařízení.

Myš Genius Cam

Nejmíň šíleně působí bezdrátová myš Traveler D6600, která bude vybavena tlačítkem na přepínání mezi dvěma rozdílnými zařízeními. Lze tak jednou myší ovládat například stolní počítač a po stisknutí příslušného tlačítka okamžitě zase notebook.

Kromě čtveřice myší představí Genius i hybridní zařízení Transbar, které slouží jako bezdrátový reproduktorový systém 2.1 (připojený prostřednictvím Bluetooth) a zároveň jako stojan pro tablety všech velikostí.

Detaily můžeme očekávat už za dva týdny na Computexu.

 

Zdroj: tomshardware.com

Ohodnoťte tento článek!