Genius NX-ECO: bezdrátová myš, která nepotřebuje baterie

0

Genius představil bezdrátovou myš NX-ECO, která k provozu nepotřebuje klasické baterie. Místo nich má v těle kondenzátor, jehož jedno nabití trvá jen tři minuty a celkem zvládne až 100 tisíc nabíjecích cyklů. Myš má symetrický design pro praváky i leváky a nabíjí se připojením k počítači nebo notebooku prostřednictvím micro USB kabelu, který je schován v útrobách myši.

Bezdrátové spojení s počítačem přes malý dongle pracuje na frekvenci 2,4 GHz a funguje až na vzdálenost 15 metrů. Myš vybavena také tlačítkem přepínajícím citlivost myši mezi 800 a 1600 dpi. Novinka využívá senzor s technologií BlueEye, díky níž dokáže pracovat na libovolném, zpravidla i nerovném povrchu. Je kompatibilní s Windows XP a vyšším. Bohužel není nikde uvedeno, jak dlouho myš na tříminutové nabití vydrží. (Větší model DX-ECO až čtyři hodiny, zde to bude zřejmě méně.) Cena tohoto zajímavého kousku činí 540 Kč.

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Opravdu bych řekl, že Intel má plné sklady. Nižší verze Ivy Bridge uvede nejdříve zjara. To by znamenalo, že Celery a Pentia SB musí napřed vyprodat, když tak dlouho otálí s uvedením nižší modelové řady IB na trh. A to ještě je další otázka, zda po uvedení nižších modelů IB už se radši nebude čekat na Haswell zrovna. Až se mi chce říct, že Ivy Bridge řada se ani nemusela vyrábět s takovou.