Genius SP-HF800A: tři pásma za osm set. No nekupte to.

0

Malé třípásmové dřevěné bedničky od Geniusu jsou totiž na pohled opravdu nádherné. Za cenu pod osm stovek však dokonalé být nemohou. Basový a středový reproduktor je naprosto shodný a tak o klasických třípásmových reproduktorech nemůže být řeč. Výškový reproduktor je tak trochu do počtu, ale malý efekt má. Reproduktory nehrají lépe, než dvoupásmové, na druhou stranu hrají dobře a nejsou ani dražší.

Na přední straně najdete ovládání hlasitosti sdružené s vypínačem. To je na jednu stranu výhodné, nemůže se vám stát, že vám po zapnutí prasknou bubínky, ovšem po každém zapnutí budete optimální hlasitost hledat znovu.

Plusy / mínusy
vzhled
rozměry
cena
moc jasná LED
hrubší basy
ovládání hlasitosti

Ovladač výšek a basů se mi nejvíce osvědčil v poloze „nechat jak je“. Zdířku pro sluchátka byste hledali marně, ale vstup pro externí zdroj zvuku tu je. Otravně pronikavou modře zářící LEDku bude potřeba nějak zakrýt, nebo začernit – zde se výrobci snad nikdy nepoučí.

Kabely jsou umístěny napevno, ale jejich délka je optimální. Vejdou se i přes dva monitory a nebudou nikde překážet. Geniusy hrají subjektivně o něco níže, než dražší aparatury a jejich maximální poslouchatelná hlasitost je vhodná tak akorát k domácímu počítači.

Kromě orientace na výšku je můžete mít i na šířku, což se může hodit, pokud máte stůl uspořádaný podobně jako já. Na zjišťování rozdílu mezi MP3 s datovým tokem 320 kb/s a FLACem bych je nejspíš nepoužíval, ale jako bedýnky k počítači jsou více než dobré.

 Geniusy hrají jen průměrně Kabely jsou připevněné napevno Teoreticky je lze provozovat i na ležato

Parametry
Cena 739 Kč včetně DPH
Názor 80 %
Zapůjčil Genius
Genius SP-HF800A
výkon 2× 10 W
materiál dřevotříska
konektory vstup pro přehrávač (3,5mm jack)
rozměry 94 × 224 × 130 mm
Ohodnoťte tento článek!