Gigabyte Aivia Xenon: Myš nebo touchpad? Oboje a se sexy designem

0

Výrobce komponent a příslušenství Gigabyte včera představil přímo unikátní polohovadlo. Na první pohled jde o klasickou bezdrátovou myš, odlišující se jen poněkud zvláštním designem; ten má ale své opodstatnění – rovná horní plocha je kompletně dotyková. Zařízení tak slouží v běžném režimu jako myš s laserovým senzorem; po stisknutí tlačítka se však ze produktu stane přenosný bezdrátový vícedotykový touchpad.

Gigabyte Aivia Xenon

Zařízení s názvem Aivia Xenon je v podstatě první svého druhu na trhu. Touchpadový režim využijete tam, kde není k dispozici rovná plocha pro použití myši – můžete Xenon držet v jedné ruce a druhou ovládat počítač. Nechybí ani podpora gest a pravý bok vyhrazený pro scrollování; dodávaný software Aivia Painter navíc umožňuje kreslit po obrazovce, což najde využití jako lepší náhrada laserových ukazovátek při prezentacích na projektoru. Komunikaci s počítačem obstarává miniaturní dongle a dosah hybridu je prý až deset metrů, takže není problém třeba ovládat domácí kino z pohovky či pobíhat při prezentaci po celé zasedací místnosti.

 

Zatím neznáme cenu na americkém ani českém či slovenském trhu; za to však máme jeden kus novinky v redakci na testování. Recenzi vám přineseme během příštích týdnů. První dojmy jsou trochu smíšené, přece jen je to dost nezvyklé příslušenství a tvar není příliš ergonomický pro každodenní využití, ale uvidíme, jak se s tím popereme během jednoho či dvou týdnů. V každém případě Gigabyte dostává body za originalitu; dotykové myši jsme již viděli a dálková ovládání s touchpadem pro ovládání HTPC také, ale tohle je unikátní kombinace.

Zdroj: TZ Gigabyte

Ohodnoťte tento článek!