Gigabyte Booktop T1132: výkonný konvertibilní minibook

0

Gigabyte představuje svůj nový počítač 3-v-1 a rovnou jej dává jako cenu své soutěže na Facebooku. Booktop T1132 má být nástupce známého T1125 a jde o konvertibilní stroj, schopný fungovat jako tablet, notebook, a s dokovací stanicí i jako desktop. Napsal bych něco o Transformerech, ale to by byla nahrávka na pole Asusu.

Nový Booktop T1132 je 11,6″ notebook s kapacitním dotykovým displejem s rozlišením 1366 × 768 px. Můžete jej používat jako klasický notebook, pokud displej překlopíte o 180 ¬∞, tak jako trochu větší a tlustší tablet, a pokud notebook připojíte na dokovací stanici, kterou Gigabyte za příplatek dodává, tak i jakž-takž jako desktop.

Nebojte, hardware není zas tak slabý. Uvnitř není žádný ARM nebo Atom, ale Intel Core i5-2467M, dvoujádro na 1,6-2,3 GHz s 4 GB RAM a GeForce GT 520M přepínatelná přes Optimus. Docela slušná a univerzální výbava malého notebooku. Bohužel o disku mnoho nevíme. Mechaniku můžete mít, pokud si koupíte onu dokovací stanici. Jinak má notebook jeden port USB 3.0, jeden USB 2.0, eSATA a HDMI a váží snesitelných, i když trochu vyšších, 1,76 kg.

Zatím nevíme, jestli bude přístroj dražší nebo levnější než Booktop T1125, který se prodával za ceny od 24 tis. Kč výš, ale pokud se cítíte k úpisu, můžete se zúčastnit soutěže o onu novinku na Facebookové stránce Gigabyte NB. (ano, musíte se stát fanoušky)

Zdroj: Engadget

Ohodnoťte tento článek!