Gigabyte chystá sérii desek „pro hráče“

0

Gigabyte zůstal mezi svými tchajwanskými soupeři poněkud osamocen, co se týká marketingu spojeného s luxusními řadami základních desek. MSI má sérii XPower, Asus vydržuje dokonce dvě značky – Republic of Gamers a The Ultimate Force. Proti deskám z těchto sérií momentálně stojí modely UD7 a UD9, a to je zkrátka nuda. Hráč, kterého si marketingoví odborníci rádi berou jako rukojmího, chce něco blyštivějšího a Gigabyte ho nehodlá zklamat.


Jak prozradili zaměstnanci Gigabyte prostřednictvím neoficiálního blogu Gigabyte Tech Daily, na lednovém veletrhu CES 2011 bude představen první model ze zatím bezejmenné luxusní série. Motherboard nese název G1-Killer a jeho cenovka je $299, což se započtením daně z přidané hodnoty činí necelých 6700 Kč.

Informace o specifikacích se bohužel rozcházejí, podle techPowerUp! se jedná o desku s paticí LGA 1155 (pro procesory architektury Sandy Bridge), podle DonanimHaber je jejím srdcem čipset X58 (a patice je tedy LGA 1366 pro nejvýkonnější čtyřjádra a šestijádra z nabídky Intelu).

Protože kombinace pastelových odstínů modré není dostatečně kůl, základní desky náležící do high-endové série budou vyvedeny v matně černé barvě. Podle DonanimHaber nebude Killer zabíjet osamocen, doplní jej sourozenci jménem Assassin a Guerilla.

Zdroj: Gigabyte Tech Daily, techPowerUp!, DonanimHaber

Ohodnoťte tento článek!