Gigabyte dodá svým deskám s X79 Wi-Fi a lepší Bluetooth 4.0

0

Procesory řady Sandy Bridge-E jsou již pomalu za dveřmi, jejich odhalení je naplánováno na konec tohoto měsíce. Výrobci se však již nyní špičkují v tom, kdo dovede přinést zákazníkům větší funkční výbavu, těžký kalibr nasadil právě tchajwanský Gigabyte, jenž distribuuje k vybraným deskám (GA-X79-UD5, GA-X79-UD7(OC) a G1.Assassin 2) i přídavnou hybridní kartu do PCIe.

Jak můžete vidět z obrázku, karta nijak náročná není, vystačí si pouze s PCIe × 1. Vašemu počítači poskytne podporu Wi-Fi 802.11 b/g/n („n“ však maximálně na 150 Mb/s) a Bluetooth 4.0 (24 Mb/s). Čipem řídícím bezdrátové připojení je pravděpodobně Atheros AR9285, o Bluetooth žádné doplňující informace nemáme. Aby však druhý jmenovaný fungoval, je nutné kartu propojit s vnitřním portem USB, ostatně na PCB lze onen port vidět více než pěkně.

V balení samozřejmě najdete také dvojici příjmových antén, jedna je pro Wi-Fi, druhá pro Bluetooth. Obě navíc dostaly do vínku signalizační LED. O ceně ani dostupnosti nepadlo ani slovo, prozatím tedy platí to, že si novinku užijí pouze majitelé výše zmíněných základních desek.

Zdroj: techPowerUp!

Gigabyte dodá svým deskám s X79 Wi-Fi a lepší Bluetooth 4.0

Ohodnoťte tento článek!