Gigabyte GA-A75-UD4H: deska pod Llano k vidění!

0

Gigabyte, podobně jako všichni ostatní výrobci, je už zcela připraven na uvedení procesorů Llano, tedy AMD A-series. Nyní už známe i jeho nejsilnější desku pod tato nová dvoujádrová a čtyřjádrová APU – GA-A75-UD4H.

Jak napovídá název, deska používá čipset A75. K tomu je zde připojen procesor novým, zpětně nekompatibilním socketem FM1. Deska nese modré PCB se součástkami Ultra Durable 3. Socket FM1 je připojen na desetifázové VRM okruhy a můžete k němu dvoukanálově zapojit paměti DDR3 na taktu až 1866 MHz do čtyř slotů.


Rozšiřující sloty zahrnují dva PCI Express 2.0 ×16 a deska podporuje nejen AMD CrossFireX, ale i Nvidia SLI. Pokud zapojíte dvě karty, sloty mezi sebe rozdělí osm a osm linek PCIe. Jinak tu jsou dva sloty PCI a tři sloty PCI Express ×1.

Už tu není žádný severní a jižní můstek, řadu funkcí na sebe bere APU a podobně jako u Intelu je zde jediný čip, v podstatě něco jako PCH – v tomto případě A75. Na desce najdete pět portů SATA 6 Gb/s a jeden konektor eSATA 6 Gb/s. Na grafickou kartu integrovanou v procesoru pak můžete napojit obrazovku přes DVI, HDMI nebo starý D-Sub (VGA). Dále tu jsou tři řadiče s celkem osmi porty USB 3.0 (čtyři vzadu, čtyři vyveditelné), 1Gb/s Ethernet, 8+2kanálový zvuk Realtek ALC889 nebo třeba FireWire.

Gigabyte GA-A75-UD4H by se na trhu měla objevit zhruba za tři týdny, uprostřed června.

Zdroj: Donanimhaber

Ohodnoťte tento článek!