Gigabyte GeForce GTX 275 Super Overclock

0

Navzdory faktu, že uvedení Radeonů HD 5800 je doslova za dveřmi (NDA končí zítra, karty se objevují v nabídkách), Gigabyte se snaží oslovit modely ze staré generace. Co přináší lákavého? Extrémní přetaktování, ano!

Bez zbytečných řečí – Gigabyte GV-N275SO-18I je grafická karta od Nvidie ostavená na jádře G200b, vyrobeném 55nm postupem, aktivních je 240 shaderů. Z původních 633/1404/2268 MHz se jádro/shadery/paměti efektivně vyšvihly na 725/1550/2520 MHz. Pro ty z vás, kteří si kartu taktují sami, jsou to poměrně slabé hodnoty, ale co se týče továrního přetaktování, nová GeForce GTX 275 docela vyčnívá.

Karty jsou postaveny na technologii Ultra Durable VGA 5 a jsou ručně vybírány, jen ty nejlepší desky na sebe dostávají nálepku „Super Overclock“. Díky postupu Gigabyte Gauntlet je zde tedy velká šance, že má karta značné rezervy v taktech. Každá karta ze série prochází mimojiné zahořením ve Furmarku, 3DMarcích a různých dalších programech, můžete být tedy hrdí, že máte doma skutečně kartu, která je tou nejlepší mezi svými. Mírně nižší teploty a spotřeba jsou také výsledkem použití prémiových součástek.

Na 448-bitové sběrnici je připojena nadstandardní 1792 MB videopaměť typu GDDR3. Výkonem karta pravděpodobně předčí všechny dnes dostupné jednočipové karty (na referenčních taktech). To se bohužel samozřejmě zítra změní.

Chladič je referenční, ale nelze ho příliš hanit. Dostupnost bude brzká, ceny jsou otázkou – nemohou být příliš vysoké, je navíc možné, že celá nabídka lepších karet od Nvidie půjde s cenou dolů.

Zdroj: Guru3D

Ohodnoťte tento článek!