Gigabyte GTX 980 WaterForce Tri-SLI: extrémní AIO systém se třemi GTX 980

0

Grafických karet, které jsou výrobci osazené vodním chladičem, je jako šafránu, ale to, co představil Gigabyte, jde ještě o kus dál. Pro tento unikátní počin, který nese název GTX 980 WaterForce Tri-SLI, je vyžadován 1200 W zdroj se šesti 8pinovými napájecími konektory. Jak již mnozí tuší, tento systém se skládá ze tří karet GeForce GTX 980 a každá z nich vyžaduje dva 8pinové napájecí konektory.

Jádra GM204 pracují na základním taktu 1228 MHz a střední hodnota boost frekvence je 1329 MHz. Na každé z karet jsou přítomny 4 GB paměti pracující na efektivním taktu 7 GHz. Pro porovnání, referenční GTX 980 má základní frekvenci nastavenou na 1126 MHz a střední hodnotu boostu na 1216 MHz, přičemž si vystačí s dvěma 6pinovými napájecími konektory. Kapacita pamětí a jejich frekvence je stejná, jako u tohoto extrémního řešení z dílen Gigabytu.

Každá z grafických karet má vlastní 120mm radiátor umístěný v boxu, který je primárně určen k uložení na víko skříně. Jeho součástí je také trojice ventilátorů osazených v sklopitelném víku. Box dále nabízí display s informacemi o teplotě jednotlivých karet, otáčkách ventilátorů a vodních pump. Dále zde naleznete několik přepínačů, jejichž konkrétní účel zatím neznáme. Hadice s chladícím médiem vedou z boxu ke kartám přes 5,25 záslepku, což může působit mírně neesteticky, ale to bude asi hrdému majiteli vcelku jedno.

 

Každá z karet nabídne dvojici DVI konektorů, HDMI a tři DisplayPorty. Součástí balení bude také vzpěra, která podepírá všechny tři karty, a ulehčuje tak základní desce. Gigabyte zatím nezveřejnil dostupnost ani cenu tohoto produktu, ale je zcela jisté, že se bude pohybovat v řádech desítek tisíc korun.

Zdroj: Gigabyte

Ohodnoťte tento článek!