Gigabyte M1405 přichází s externím GPU

0

Přijít na trh s novým konceptem připojení externího grafického akcelerátoru k notebooku chce hodně odvahy. Tchaj-wanský výrobce základních desek, grafických karet a mnohých dalších elektronických udělátek nečekal na řešení od Nvidie a ani se neodhodlal k použití staršího řešení od AMD: namísto toho se pochlapil a uvedl na trh notebook, disponující vlastním dokovacím panelem s přídavnou grafickou kartou.

Gigabyte M1405 byl představen na Taipei Game Show v Tchaj-wanu a svými parametry rozhodně zaujal. Výrobce zvolil 14″ displej s LED podsvícením a moderním rozlišením 1366 × 768 px, do základní desky zasadil procesor Intel Core 2 Duo SU7300 a vše doplnil až 4 GB operační paměti a půlterabajtovým pevným diskem. DVD mechanika a Windows 7 jsou poté samozřejmosti, které nepřekvapí.

Pokud notebook vložíte do své dokovací stanice, získáte hned několik bonusů. Mobilní IGP Intel GMA 4500MHD nahradí dedikovaná Nvidia GeForce GT220 s 1 GB VRAM, dočkáte se i rozšíření počtu USB portů a vícera DVI+HDMI výstupů. Více na přiloženém videu výše, kde si můžete novinku od Gigabyte prohlédnout – není bohužel jasné, kdy a jestli vůbec se tohoto zařízení dočkáme i u nás, tchaj-wanský výrobce se u nás v tomto odvětví příliš neangažuje.

Zdroj: Tom’s Hardware

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář